Obec Sruby pod lesnatou strání, od severu k jihu

Úvodní stránka > Turistika

Turistika

Česká Rybná

Ústecko-Orlicko

Vesnice Česká Rybná se nachází jihovýchodně od Litic nad Orlicí. Vesnicí vede červená a žlutá tur. značka.

Vadlštejn

Ústecko-Orlicko

Osada Valdštejn se nachází jihozápadně od města Letohrad na zelené tur. značce. Valdštejnem protéká potok Potočnice a vede zde Česko- moravská cyklotrasa.

Dolní-Studenský les

Ústecko-Orlicko

Rozcestí žluté a červené tur. značky se nachází u vesnice Studené severně od města Jablonné nad Orlicí.

Zakopánka

Ústecko-Orlicko

Zakopánka se nalézá východně od města Žamberk v Orlických horách. Setkávají se zde červená, zelená a žlutá tur. značka.

Žamberské lesy

Ústecko-Orlicko

Rozcestí Žamberské lesy se nalézá na zelené a červené tur. značce jižně od Bartošovic v Orlických horách.

Kobylí důl

Ústecko-Orlicko

Rozcestí žluté a modré tur. značky se nachází u Černovického potoku cca 3,5km severně od města Jablonné nad Orlicí.

Žampach

Ústecko-Orlicko

Zámek Žampach se nachází na okraji stejnojmenné obce v Pardubickém kraji, západně od Letohradu. Zámek je patrová budova na půdorysu písmene E, krytá valbovou střechou, s hodnotnou kaplí, obklopená menším parkem. Historie Hradečtí jezuité si po definitivním zániku žampašského hradu vybudovali v polovině 17. století na úpatí hradního kopce letní rezidenci, v roce 1713 byla přistavěna kaple. Po zrušení jezuitského řádu v roce 1773 se objekt dostal do světských rukou a byl přestavěn na klasicistní...

Zakopánka Bus

Ústecko-Orlicko

Rozcestí červené a žluté tur. značky u hlavní silnice do Žamberka v Orlických horách. Protéká zde Dolský potok.

Kunvald rozcestí

Orlické hory a podhůří

Rozcestí zelené a žluté tur. značky jižně od vesnice Kunvald v Orlických horách. V blízkosti protéká potok Rokytenka.

Polsko

Ústecko-Orlicko

Osada Polsko je vzdálená asi 1km od města Žamberk v Orlických horách na modré tur. značce. Východně se nachází Dymlovský rybník. Osadou protéká Rokytenka.

Informační SMS

Prodej stavebních pozemků ve Srubech

V obci Sruby jsme zadali vypracování projektové dokumentace va výstavbu šesti nových stavebních parcel. V současné době nemáme na prodej žádnou stavební parcelu.

Popelnice 2016

Od 10. 1.  do 21. 3. 2017 bude svozovým dnem úterý
(2., 4., 6., 8., 10. a 12. týden)

Od 3. 4. do 25. 9. 2017