Obec Sruby pod lesnatou strání, od severu k jihu

Úvodní stránka > Obec > Kalendář akcí

Seznam událostí od 27. 7. 2017 do 9. 8. 2017

Čtvrtek

VÝSTAVA, KDE PLATÍ „DOTÝKEJTE SE“: RADEK PILAŘ DĚTEM ANEB RUMCAJS SLAVÍ PADESÁTINY!

Datum: 7. 6. 2017 - 27. 8. 2017

Proběhnout se minibludištěm v lese Řáholci, vyzkoušet si praxinoskop, hru světla a stínu na zpětném projektoru nebo si pohrát s pohyblivými postavičkami ze známých pohádek – to vše nabízí návštěvníkům výstava Radek Pilař dětem aneb Rumcajs slaví padesátiny, která je celou letní sezonu přístupná v Městské galerii Vysoké Mýto. Zde neplatí obvyklé napomínání: Nesahat! Nerušit! Naopak: Hrajte si! Tvořte! Smějte se! Unikátní interaktivní expozice, jejíž součástí je i promítání pohádek, je určena především rodinám. Procestovala svět, v roce 2013 ji poprvé spatřily děti v Praze a od té doby si ji prohlédly také v Moskvě, Soulu, Plovdivu, Piešťanech, v Mnichově… a nyní je zpět v České republice, a to právě ve Vysokém Mýtě! Výstava potrvá do 27. srpna, ve všední dny je otevřena od 8.30 do 17, o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin. Galerie sídlí v jednom objektu společně s Muzeem českého karosářství. Když se tedy dostatečně vynadíváte na tvorbu českého ilustrátora, můžete pro změnu obdivovat automobilové veterány.

Pátek

Datum: 7. 6. 2017 - 27. 8. 2017

Fantastická zvířata a kde je najít

Newt Scamander přichází do New Yorku se svým záhadným kufříkem, ve kterém se nachází obrovská sbírka vzácných magických tvorů z jeho cest kolem světa. Co se může stát, když se nadaný britský kouzelník vydá do Ameriky a jeho zvířata (některá i trochu nebezpečná) uniknou z kufříku? J. K. Rowlingová Vás zve do nové epochy kouzelnického světa!

Sobota

Neděle

Pondělí

Úterý

Středa

Mimoni

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu. Odpověď na výše uvedenou otázku najdete hned úvodu, který mapuje historický vývoj Mimoňů. Představte si, že tihleti dobráci od kosti vidí odnepaměti smysl své existence v posluhování tomu největšímu darebákovi široko daleko. Kdykoliv shodou náhod, ke kterým často přispívali oni sami, o svého pána přišli, hned si hledali dalšího. A tak to šlo celá staletí, od Tyranosaura Rexe, přes hraběte Drákulu a císaře Napoleona až do okamžiku, kdy žádného nového nadřízeného najít nedokázali a upadli do hluboké deprese. Tu zvýraznila i skutečnost, že se v onen tragický moment nalézali v zemi věčného sněhu a ledu. Naštěstí se v jejich středu zjevili tři hrdinové – hrdý Kevin, hladový Stuart a lehce vystresovaný Bob. Ti vyrazili do světa, aby všem svým mimoňským kamarádům vrátili smysl života. Štěstěna je zavedla až do Ameriky, na floridský festival zločinců všeho typu, jehož se měla zúčastnit i absolutní královna světového zločinu, Scarlett Odkráglová. „Ta a žádná jiná!“ řekli si Kevin, Stuart a Bob a okamžitě zahořeli touhou začít pro Scarlett pracovat. Sympatie rozhodně nebyly oboustranné, přesto se zlodcera s trefným příjmením rozhodla vyzkoušet jejich schopnosti. Co takhle šlohnout britské korunovační klenoty? A tak se Kevin, Stuart a Bob vydávají do staré dobré Anglie, přičemž zdaleka netuší, že v příštích dnech není v sázce jen to, co bude Alžběta nosit na hlavě, ale také samotná existence jejich živočišného druhu.

Čtvrtek

Pátek

Sobota

Neděle

Pondělí

Úterý

Středa

Informační SMS

Prodej stavebních pozemků ve Srubech

V obci Sruby jsme zadali vypracování projektové dokumentace va výstavbu šesti nových stavebních parcel. V současné době nemáme na prodej žádnou stavební parcelu.

Popelnice 2016

Od 10. 1.  do 21. 3. 2017 bude svozovým dnem úterý
(2., 4., 6., 8., 10. a 12. týden)

Od 3. 4. do 25. 9. 2017