image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Popelnice pro papírový odpad o objemu 240l jsou připraveny pro občany k vyzvednutí na OÚ.

Popelnice pro papírový odpad o objemu 240l jsou připraveny pro občany k vyzvednutí na OÚ.Datum konání:
3.7.2023

Zastupitelstvo obce Sruby na červnovém zasedání schválilo pro naše občany zapůjčení popelnic o objemu 240l určených pro sběr papírového odpadu. Tyto popelnice budou prostřednictvím smlouvy o výpůjčce přenechány našim občanům k užívání za účelem, pro který jsou určeny. Popelnice si bude možné vyzvednout na obecním úřadě v úředních dnech od 3.7.2023. Ti, kteří mají doma popelnici navíc, kterou nevyužijí pro komunální či plastový odpad, mohou z ní pomocí modré samolepky s označením "papír" vytvořit popelnici určenou pro papírový odpad. Tito si pak nemusí chodit pro novou a zvyšovat tak počet popelnic doma. Samolepky s označením "papír,"  případně i "past," jsou k dispozici na obecním úřadě. 

Dle svozového plánu bude svoz papírového odpadu probíhat v měsíčních intervalech vždy ve středu. První svoz proběhne 19.7.2023. Po dohodě s Ekolou Libchavy, která nám svoz odpadu zajišťuje, nebude tento rok podmíněn vývoz popelnic nalepenou známkou pro rok 2023, která značí řádné zaplacení poplatku za odpady v obci. I bez této známky budou popelnice s papírovým odpadem tento rok vyvezeny. 

Rádi bychom touto cestou více podpořili třídění této recyklovatelné komodity v naší obci. Třídit recyklovatelný odpad je přínosné pro naši obec nejen z hlediska ekologického, ale i ekonomického. Čím více vytřídíme plastu, papíru a skla v naší obci, tím více se nám vrátí peněz do obecní kasičky od recyklační firmy EKO-KOM, která od naší obce recyklovatelné odpady smluvně odebírá. Navíc vytříděným recyklovatelným odpadem nezatížíme smíšený odpad (černá popelnice), což znamená i nižší náklady obce za svoz komunálního odpadu. Podle skutečnosti, jak zodpovědně budou občané naší obce třídit, se bude v budoucnu odvíjet i stanovení výše ročních poplatků za odpady v naší obci. Děkujeme všem, kteří ke třídění odpadu přistupují zodpovědně.

SVOZOVÝ PLÁN 2023.pdf